نقره ای موزیک

آهنگ های جدید خاص و ویژه

نقره ای موزیک

آهنگ های جدید خاص و ویژه

سایت نقره ای موزیک اهنگ جدید منتشر میکند

۴ مطلب در فروردين ۱۴۰۰ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

در این چند سال اخیر، مهاجرت به ترکیه رشد چشمگیری داشته و اکنون چه باور کنید چه نه، رکورد خرید ملک در این کشور، توسط ایرانیان شکسته شده است. سال گذشته، سالی بود که میلیون هاا ایرانی نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام کردند و بعضا توانستند حتی اقامت و یا شهروندی این کشور را نیز در پی این خرید به دست بیاورند. کشور ترکیه با تاریخ و فرهنگ غنی که البته بسیار به ایران نزدیک است، با جغرافیا و آب و هوای دلنشینخود، با امنیت و فرصتهای شغلی بی نظیریکه در خود دارد، بدون شک باعث شده تا هر سال، ایرانیان بیشتری نیز جذب اینکشور شوند.

 

در این میان اما بنا بر منفعت و مصلحت، قوانین مهاجرتی ترکیه ، سال به سال به روز میشوند؛ محدودیتهایی به وجود میآیند و موانعی نیز از سر راه برداشته میشوند. در این مقاله از «استانبول همراه»، قصد داریم تا نگاهی به قوانین جدید اقامت در ترکیه، در سال 2021 داشته باشیم و شما را از آن آگاه کنیم.

قوانین جدید اقامت در ترکیه در سال 2021

همانطور که در مقدمه ذکرش گذشت، کشورها ممکن است بنا بر منافع و مصلحتهای سیاسی و اقتصادی، قوانینیخود را تغییر دهند. ادارهی مهاجرت ترکیه نیز برای سال 2021، دست به وضع قوانین جدید اقامت در ترکیه زده است. افرادی که قصد دارند که با خرید ملک در ترکیه نسبت به اخذ اقامت و یا شهروندی ترکیه اقدام کنند، باید به این بخش توجه خاصی نشان دهند، زیرا ممکن است بر تصمیمات و انتخابهایشان تاثیر مستقیم داشته باشد.

در آخرین تغییرات وضع شده توسط ادارهی مهاجرت ترکیه در پانزدهم ژانویهی سال 2021، مجوز اقامت برای برخی از مناطق در استانبول، به هیچ وجه صادر نخواهد شد؛ حال چه قصدتان اجارهی خانه در این مناطق باشد و چه بخواهید ملکی را خریداری کنید. خرید ملک در استانبول همواره اولویت و انتخاب اصلی مهاجران است، اما بنا بر این قانون جدید، دیگر قادر نخواهید بود در مناطق زیردست به خرید و یا اجارهی ملک بزنید:

 1. منطقه فاتیح: در این منطقه حتی با خرید خانه هم به شخص اقامت داده نمی شود. اجاره خانه هم در این منطقه ممنوع شده و فقط دانشجویان می توانند در این منطقه درخواست اقامت داشته باشند.
 2. منطقه اسنیورت: در این منطقه که منطقه نوسازی در استانبول هست که در قانون جدید اقامت ۲۰۲۱ ، اجازه اقامت در این منطقه فقط با خرید خانه صادر می شود و اقامت هایی که از طریق اجاره خانه درخواست شده اند مورد قبول نیستند، البته این قانون فقط برای کسانی که برای اولین بار درخواست اقامت توریستی می دهند از تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱ به بعد اجرایی شده است .

قوانین در در مورد اقامت توریستی ترکیه در 2021

جالب است بدانید که شما به عنوان یک شهروند ایرانی، میتوانید هر شش ماه یکبار، به مدت 90 روز در خاک ترکیه، بدون ویزا اقامت داشته باشید. بعد از اتمام این مدت سه ماهه، لازم است تا از طرق مختلف، اقامت خود را در این کشور تمدید نمایید. یکی از همین راهها، کسب اقامت توریستی ترکیه است. این اقامت، یک نوع اقامت موقت است و حداکثر اعتبار آن، یک سال است. البته بعد از این مدت، قادر خواهید بود که آن را تمدید کنید.

تا قبل از شیوع کرونا، اخذ این نوع اقامت و طی روند اداری آن بسیار آسانتر و بیدردسرتر بود. اما اکنون در سال 2021 و با شیوع حداکثری ویروس کرونا و البته وضع قوانین جدید اقامت در ترکیه، این روند اندکی پیچیده شده است. فراموش نکنید که راهنمای متخصصان «استانبول همراه» همراه، میتواند این روند تا حد زیادی برایتان آسان کند.

مقررات جدید برای تمدید اقامت اقامت توریستی در 2021

 • باید حداقل یک ماه قبل از اتمام اعتبار، برای تمدید آن اقدام کنید.
 • دقیقا زمانی که مدت اعتبار اقامت شما به پایان رسید، برای اخذ بیمهنامه اقدام کنید.
 • پس از تکمیل فرم راندوو و ارسال آن، طبق تاریخی که برایتان ایمیل میشود، مدارک خود را ارسال کنید.
 • در بخش مدت زمان اقامت در فرمها مربوطه، فقط مدت یک سال را ذکر کنید.

بد نیست از مزایای خرید ملک در ترکیه هم بدانید

به غیر از تاریخ غنی و فرهنگ مشترک و آزادیهای بسیاری که مهاجرت به ترکیه برای ما به همراه میآورد؛ به غیر از اینکه سفر به این کشور نیازی به ویزا ندارد و هزینههای زندگی در آن کمتر از ایران است، آیا از خود پرسیدهاید که چرا خرید ملک در ترکیه تا به این حد محبوب است؟

جواب ساده است؛ علاوه، بر تمام موارد بالا، خرید ملک در این کشور، دو امتیاز بسیار بزرگ دارد.

 1. میتوانید اقامت و یا شهروندی این کشور را دریافت کنید؛
 2. خرید ملک، به نوعی سرمایه گذاری در ترکیه به حساب میآید.

اگر ملکی که شما خریداری میکنید، ارزشی برابر با 250 هزار دلار آمریکا و یا بیشتر داشته باشد، شما در مدت زمان بسیار کوتاهی قادر خواهید بود که اخذ شهروندی ترکیه را دریافت کنید و پاسپورت ترکیه را دریافت کنید.

با نگاهی کوتاه به قیمت اجاره و نمودارهای افزایش قیمت ملک در سالیان گذشته، به راحتی پی خواهید برد که با خرید ملک، هم یک سرمایهگذاری پرسود داشتهاید و هم اینکه اصل مال شما در مدت زمان کوتاهی باز خواهد گشت. البته در این میان، نباید قوانین جدید اقامت در ترکیه و خرید ملک در سال 2021 را نیز از قلم انداخت!

سوالات متداول در مورد قوانین جدید اقامت ترکیه در 2021

1- قوانین جدید اقامت در ترکیه، چه موانعی را به وجود آوردهاند؟

بر طبق قوانین جدید اقامت در ترکیه که در سال 2021 وضع شده است، از این پس قادر نخواهید بود که در محلههای فاتح و اسنیورت، نسبت به خرید و یا اجارهی ملک اقدام نمایید.

2- آیا قوانین جدید اقامت در ترکیه استثنائاتی هم دارد؟

دانشجویان و کسانی که میخواهند برای سرمایهگذاری، موقتا در ترکیه اقامت کنند، از این قوانین جدید اقامت در ترکیه، معاف هستند. به علاوه این قوانین بیشتر برای کسانی است که میخواهند با اقامت توریستی در ترکیه ماندگار شوند.

3- آیا قوانین جدید اقامت در ترکیه، بر اخذ اقامت توریستی نیز تاثیر گذاشته؟

بله. تا پیش از وضع قوانین جدید اقامت در ترکیه، اخذ اقامت این کشور از طریق ویزای توریستی بسیار سادهتر بود. اما پس از این، طی مراحل اداری آن اندکی پیچیدهتر و وقتگیرتر خواهد بود.

منبع : قوانین جدید اقامت در ترکیه 

 

 • محمد شهبازی
 • ۰
 • ۰

who is Sirous Tosh

International Monetary Fund considers the Corona-induced recession comparable to the Great Depression of the 1930s. It even finds the forecast of a 5.8 percent growth for next year as a slight improvement. 

This article is written by Sirous Tosh on November 1, 2020, and is available to the public for free.
Commentators have recently added a new form of economic recovery diagrams, formerly known by “V", "U", "W”, “L" and "I", to the alphabetic culture of economic recovery routes. The "K" diagram, which reflects stock market performance and shows a sharp decline following clear divergence paths, actually manifests the important dynamics created by the global divide. The truth is that the concentration of wealth in one sector leads to the unequal distribution of income. Given the historical background, the wealthy and affluent class of societies have the power to "influence the purchasing power", "determine the public discourse", and "shape and guide the political direction" in different communities.

Reducing restrictions and cessation of economic activities can initially increase the level of production. However, enterprises' effects of unemployment and bankruptcy may act as a speed bump for the production-level upgrade. As a result, two downward trends must be gone through to return the economy to its previous trend. This is also possible if another wave of Corona occurs. If the downtime continues this year, the likelihood will increase, and the economy will exit from the current recession in a W-shaped direction.

The economy moves in a U-shaped path.
The economy will follow a U-shaped path if economic recovery lasts for more than two seasons. Since the global economic losses have been faster and more profound than in the 2008-2009 financial crisis, such a trend is more likely to lead to economic recovery. Accordingly, the effect of the cessation of economic activities will continue for some time after their reopening because the reopening of economic activities will gradually take place, social distancing will continue, and the tourism industry will continue to be affected by the Coronavirus.

 • محمد شهبازی
 • ۰
 • ۰

افزایش تولید و عرضه عسل‌های تقلبی در بازار و ضعف نظارت و برخورد قانونی منجر به سردرگمی مردم شده است. شاید همین موضوع منجر به مازاد سالانه حدود20 هزار تُن عسل طبیعی در ایران شده است. از طرفی قیمت عسل های با کیفیت، به دلیل ضعف سیستم‌های نظارتی، بسیار پایین و در سطح قیمت عسل های بی‌کیفیت و تقلبی قیمت گذاری شده است که توجیه اقتصادی این حرفه ارزشمند را برای زنبورداران از بین می‌برد.

علاوه بر این عموم مردم از محصولات زنبور فقط عسل و موم را می شناسند و هیچ شناختی به سایر آورده‌های فوق‌العاده ارزشمند زنبور عسل از جمله گرده گل، ژل رویال و بره موم ندارند. کمبود اطلاع‌رسانی و فرهنگ سازی در مورد خواص غذایی و دارویی تمام آورده های زنبور عسل بسیار در این صنعت احساس می شود. برای مثال بسیاری از مردم با خواص یا قیمت گرده گل آشنا نیستند.

برندهایی همچون عسل سفیدانه با حضور پر رنگ در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و ... در تلاشند تا اطلاع‌رسانی خوبی در جهت کم‌رنگ ساختن تلاش متقلبان در این بازار داشته باشند. مردم نمی‌توانند به دلیل بی‌اعتمادی به بازار، خود را از مصرف این خوراکی ارزشمند و بهره‌مندی از خواص بی‌نظیرش محروم کنند. تنها راه مطمئنِ خرید عسل طبیعی برای مردم این است که اطلاعات خود را افزایش دهند و با آگاهی اقدام به خرید کنند.

راهنمای کامل خرید عسل طبیعی

زنبور عسل تنها موجودی است که غذایی قابل مصرف برای انسان تولید می‌کند که خواص فوق‌العاده آن در طب سنتی و جدید به اثبات رسیده است. شاید خرید عسل طبیعی دشوار بنظر برسد اما فقط به این دلیل که نمیتوانید عسل طبیعی را از تقلبی تشخیص دهید نباید خودتان را از مصرف آن محروم کنید. تنها راه مطمئنِ خرید عسل طبیعی این است که اطلاعات خود را افزایش دهید و با آگاهی اقدام به خرید کنید.

از فروشنده برگه آزمایش عسل و در صورت امکان ضمانت‌نامه بخواهید. برندهایی همچون سفیدانه انواع عسل طبیعی خود را سالانه آزمایش و ضمانت اصالت محصول را به همراه سفارش ارسال می‌کنند. اگر مصرف عسلِ شما بالاست می توانید سالانه نمونه‌ای از عسل خریداری شده را با هزینه خودتان به آزمایشگاه های معتبر ببرید. بدین ترتیب از حفظ کیفیت محصولات فروشنده اطمینان حاصل می‌کنید. البته این کار زمانی بصرفه است که شما به یک فروشنده اعتماد کرده باشید و همواره عسل مورد نیاز را از یک برند خریداری کنید. بدین ترتیب، ارزیابی شما راحت‌تر و کم هزینه‌تر خواهد بود.

۱- افزایش اطلاعات قبل از خرید عسل

قبل از خرید عسل طبیعی به سایت‌های اینترنتی معتبر مراجعه کنید و اطلاعات خود را در مورد روش‌های صحیح تشخیص عسل طبیعی افزایش دهید. باورهای نادرست را بشناسید، به راحتی تحت تاثیر ارزیابی‌های سطحی قرار نگیرید و به شایعات توجهی نکنید. به فروشگاه های معتبر و ترجیحاٌ تخصصی در فروش عسل طبیعی مراجعه کنید. سابقه و میزان فعالیت فروشنده را بررسی کنید.

image_a96a21e8e05a1a2b196a12367c4b069269c9f18f

۲- بررسی اطلاعات لیبل هنگام خرید عسل

لیبلی که روی محصول چسبیده است را چک کنید و پروانه بهداشت و شماره نظارت زنبوردار را پیدا کنید. قیمت را بررسی کنید و در نظر داشته باشید گران بودن آن دال بر کیفیتش نیست. قیمت عسل طبیعی نه خیلی گران و نه خیلی ارزان است. قیمت عسل طبیعی هر ساله توسط اتحادیه زنبورداران اعلام می شود. اگرچه قیمت اعلام شده خیلی پوشش هزینه های زنبورداران را نمی دهد و برخی زنبورداران مجبورند قیمتی بالاتر برای محصولات خود تعیین کنند.

می توانید به برندهایی که عسل را بر اساس نوع گیاه، محل برداشت و خواصش دسته بندی کرده اند بیشتر اعتماد کنید. پیشنهاد می کنیم از خرید ظروفی که صرفا نام «عسل طبیعی» روی آن قید شده است خودداری کنید. به دنبال نام گیاهی که عسل از شهد آن حاصل شده است باشید. نام هایی همچون عسل آویشن، عسل کنار، عسل گون و ... . بخاطر داشته باشید عسل های طبیعی ایران تنوع زیاد و خواص درمانی منحصر به فردی دارند. عسل خامه ای نیز از محصولات جدیدی است که به تدریج جای خود را در بازار عسل باز می کند.

۳- درخواست از فروشنده هنگام خرید عسل طبیعی

عسل خام را بشناسید و از فروشنده بخواهید عسل خام به شما معرفی کند. این نوع عسل‌ها کدر هستند و در انواع روشنِ آن می‌توانید ذرات ریز گرده گل را مشاهده کنید. این نکته را فراموش نکنید عسل خام زودتر از عسلِ خالص رُس می‌کند (شکرک می زند)

از فروشنده بخواهید که امکانِ تست عسل را فراهم کند. بدین ترتیب هنگام خرید عسل می‌تواند از حس بویایی و چشایی خود استفاده کنید. افرادی که دارای تجربه مصرف عسل‌های مختلف هستند قادرند از روی طعم و عطر آن، طبیعی بودنش را تشخیص دهند. این تشخیص نسبی است و معمولا بسته به میزان تجربه فرد بیش از 70% صحیح است. به طور کلی عسل طبیعی عطر و طعم گیاهی را دارد که از آن حاصل شده است. عطر و مزه­ آن شبیه اِسانس‌هایی که به وفور در محصولات صنعتی حس می‌شوند نیست. برای تشخیص طبیعی بودن عسل می‌توانید تا حد زیادی به ذائقه خود اعتماد کنید.

شما حق دارید برای خرید عسل طبیعی برگه آزمایش بخواهید. فروشندگانی که نسبت به کیفیت محصولات خود اطمینان داشته باشند حتما برگه آزمایش را در اختیار شما قرار می‌دهند.

۴- از چه کسی عسل نخریم؟

از خرید عسل‌های صنعتی که در فروشگاه‌های بزرگ و سوپرمارکت‌ها عرضه می‌شوند اجتناب کنید. با این کار علاوه بر حفظ سلامتی خود از زنبورداران حمایت و به بقای زنبورها که در تولید یک سوم محصولات کشاورزی سهیم هستند کمک کرده‌اید.

این نکته را آویزه گوش خود کنید و از خرید عسل از فروشندگانی که محصول خود را در معرض نور مستقیم خورشید گذاشته‌اند (مانند دوره گردها) جدا خودداری کنید. چراکه نحوه نگهداری عسل مستقیما روی خواص آن تاثیر می گذارد و کاملا روشن است که این فروشندگان یا برای محصول خود ارزش قائل نیستند و یا محصولشان طبیعی نیست که این روش را پیش گرفته اند.

منبع : https://www.ilna.news/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7-206/986036-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%B9%D8%B3%D9%84-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%DB%8C

 • محمد شهبازی
 • ۰
 • ۰

بطور ساده می توان گفت عسل وحشی عسلی است که زنبورها، با نژادهای مختلف، در طبیعت  و بدون وجود مدیریت انسانی درست می کنند.

بدون حضور زنبوردار کلنی خود را ساخته اند و در زندگی خود غرق هستند. شکار عسل یکی از روش های بهره برداری از انواع زنبورهاست و اغلبِ این زنبورها قابل نگهداری توسط زنبوردار نیستند. نژادهای مختلفی از زنبورها قربانی شکارچیان می شوند. از جمله نژاد فلورا در عمان و زنبورداری قایقی در جنوب شرقی آسیا که نژاد دٌرساتا را هدف قرار می دهد. علاوه بر این زنبورهای بدون نیش نیز از قربانیان شکارچیان عسل هستند.

آیا عسل وحشی واقعا وجود دارد؟

تا وقتی زنبورها وجود داشته باشند عسل وحشی نیز وجود دارد و هستند کسانی که به شکار محصولات آنها می پردازند. وای به روزی که دیگر نباشند. همین که بدانیم یک سوم غذایی که میخوریم وابسته به گرده افشانی زنبورهاست و به عبارتی ۷۰ محصول از ۱۰۰ محصول خوراکی اصلی انسان از گرده افشانی زنبورها حاصل می شود بهانه خوبی است برای اینکه قبل از تصمیم به خرید عسل وحشی و به خطر انداختن زندگی زنبورها، پول و سلامتی تان این نوشتار را تا انتها بخوانید.

همانطور که گفتیم عسل وحشی وجود دارد و هیچ کس منکر آن نیست اما در طول تاریخ ثابت شده است که عسل وحشی همواره توسط افراد کم بضاعت و به عنوان سریع ترین راه برای رسیدن به پول برداشت می شود. تا وقتی که خرید عسل وحشی طرفدار داشته باشد، شکار عسل برای شکارچیان نیز راهی کم هزینه و پر سود بحساب می‌آید. اما مراقب باشید...

شک و شبه در بازار عسل نباید شما را به پرداخت هزینه بیشتر و خرید چنین عسل هایی که صرفا ممکن است نام جذابی داشته باشند سوق دهد. چرا که استقبال مردم از پرداخت هزینه های گزاف، زمینه های تقلب در بازار عسل های وحشی را نیز داغ کرده است. از آنجایی که شکارچیان عسل به جذابیت ظاهری عسل وحشی واقف هستند و از طرفی یافتن این نوع عسل ها اصلا کار راحتی نیست، با استفاده از ترفندهایی زنبورها را مجبور به ساخت کندو در اطراف یک تکه چوب می‌کنند و بدون اینکه منشاء تغذیه زنبور مشخص باشد آن را با قیمت گزاف و به عنوان عسل وحشی میفروشند.

علاوه بر آسیبی که شکارچیان دروغین به سلامت خریدارانشان وارد می کنند سایر شکارچیان نیز بعضا آسیبی جبران ناپذیر به طبیعت و به زنبورهای وحشی وارد می کنند. اگر کلیپ های شکار عسل را با دقت ببینید متوجه می‌شوید که زنبورهای زیادی با تخریب کلنی از بین می‌روند. همچنین مواردی از آتش سوزی جنگل ها به دلیل استفاده نادرست اخیرا آموزش های زیادی ارائه شده است تا شکارچیان که اغلب جزء افراد کم اطلاع در مورد زنبور هستند از این کار اجتناب کنند و یا شکار خود را بدون تخریب کل کلنی انجام دهند. بخش هایی از کلنی که میزبان نوزادان است را دست نزنند و فقط بخش هایی که عسل ذخیره شده است را بردارند. اما اغلب در سطح تئوری انجام می شود و نه در عمل.

تفاوت عسل وحشی با سایر عسل ها در چیست؟

عسل وحشی از دسته عسل های چهل گیاه است

عسل های چهل گیاه به عسل هایی اطلاق می شود که زنبورها از گیاهان متفاوت موجود در منطقه تغذیه کرده اند و آن منطقه گیاه غالبی نداشته است. در حالی که عسل های تک گل به عسل هایی گفته می شود که منطقه وسیعی از محل حضور زنبورها، بالغ بر ۷۰%، پوشیده از یک گیاه خاص باشد. برای مثال در دشت های جنوب کشور که درخت کنار پوشش اصلی آن است، عسل برداشت شده را به نام عسل کنار یا عسل سدر ایرانی میشناسند. رنگ، طعم و عطر متفاوت این عسل ثابت می کند که عسل ها می توانند تحت تاثیر گیاه و از یکدیگر متفاوت باشند. بنابراین خواص منحصر به فردی نیز خواهند داشت که برگرفته از همان گیاه است. به همین دلیل است که از عسل های تک گل با عنوان عسل های درمانی نیز یاد می کنند.

قیمت های نامتعارف عسل های وحشی

عسل وحشی در طبیعت بسیار محدود و یافتن آن بسیار دشوار است و در برخی مناطق حتی خطراتی برای انسان ایجاد می کند. اغلب عسل های شکار شده به مصرف محلی می رسد و مقدارش آنقدر نیست که به تولید انبوه و فروش سراسری برسد. برخی افراد تصور می کنند هرچه قیمت بالاتری پرداخت کنند می توانند مطمئن باشند که عسل مرغوب تری می خرند که این تصور کاملا اشتباه است. کمیاب بودن عسل وحشی و تمایل مردم به پرداخت مبالغ گزاف منجر به پا گرفتن تقلب در تهیه این نوع از عسل ها نیز شده است.

متقلبانی که با بکارگیری روش هایی زنبورها را وادار به ساخت عسل در اطراف یک تکه چوب می کنند تا بتوانند آن را به عنوان عسل وحشی با قیمت بالا بفروشند. مردم ناگاه نیز گول ظاهر را میخورند و تصور میکنند این کندو از دل طبیعت شکار شده است در حالیکه مشخص نیست فرد متقلب چه خوراکی به زنبور داده است. اینگونه است که جیب هایشان را پر می کنند و آسیب جبران ناپذیری به اعتماد و سلامت مردم می زنند.

منبع : https://www.khabaronline.ir/news/1462855/%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%B9%D8%B3%D9%84-%D9%88%D8%AD%D8%B4%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%BA-%D8%AA%D8%A7-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D8%B9%D8%B3%D9%84-%D9%88%D8%AD%D8%B4%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA

 • محمد شهبازی